Hydrofor

Hydrofor

Na mej wsi nie ma w dalszym ciągu wodociągu i zmuszony jestem czerpać wodę ze studni. Aby być na czasie postanowiłem zamontować hydrofor – miałem odrazę do zasuwania z wiadrami. Sielanka trwała dwa lata. Mój hydrofor pracował bez kłopotów, a tu znienacka w najmniej dobrym czasie przestał działać. Próba powtórnego uruchomienia go skończyła się klapą. Jak żona zaobserwowała, że nie zdołam sobie z nim poradzić poradziła abym poprosił profesjonalistę.

elektrobeben
Usłuchałem i skorzystałem z porady eksperta. Ekspert od hydroforów przybył na drugi dzień rano. Profesjonalista orzekł, że zniszczeniu uległ silnik. Okazało się, że napęd w Hydroforze jest nie do naprawienia i powinno się go wymienić. Bezzwłocznie złożyłem plan podmiany silnika we własnej głowie i zapytałem inżynieria w jakim miejscu najszybciej można nabyć nowy? Ten po chwili wahania odpowiedział http://primacon.pl/pl/57/silniki-elektryczne
Po zachęcie ze strony fachowca o rzetelności sklepu przedsięwziąłem kontakt. Grzeczny sprzedawca poinformował mnie, że w chwili obecnej takowych silników nie mają a wyłącznie primacon taśmy. Jeżeli natomiast będę zaciekawiony to bezsprzecznie zamówią przyrząd, który potrzebuje.
Po trzech tygodniach czekania kurier dostarczył część jaką chciałem. Poproszony ponownie technik zamontował silnik w hydroforze. Wprawdzie miał tam zastrzeżenia do jednej podkładki ale po zastanowieniu stwierdził, że w tej chwili powinna wytrzymać ale w najbliższym czasie powinno się ją zmienić.

Ekspert zainstalował aparat, i zarządził inspekcje za blisko pół roku. Uiściłem duże pieniądze za usługę.. Nie ma aczkolwiek co ubolewać gdyż znowu mogę cieszyć się bieżącą wodą w całym budynku mieszkalnym. Od razu wszyscy wzięliśmy obowiązkową kąpiel. Potem córka umyła naczynia, żona wyprała odzienia, syn umył wóz, a ja napełniłem basen wodą.
Po tym doznaniu oceniłem, ze przezorny zawsze zabezpieczony i nie chcę wywołać kolejnej awarii. W następstwie tego po roku jeszcze raz poprosiłem mechanika by dokonał przegladu w moim hydroforze. Ten biegiem przybył, a przy okazji zamienił podkładkę, o jakiej tyle mówił poprzednim razem. Ponownie jednak sprawa dużo kosztowała, aczkolwiek warto było zapłacić by zagwarantować sobie bieżącą wodę.

koło łancuchowe
Odpowiednio oceniam również oczekiwanie i zapłatę za nowy napęd jaki działa do dnia dzisiejszego. Mając kiedyś na uwadze otwarcie niedużej firmy wytwórczej będę chciał zaopatrzyć się przenośniki rolkowe. Wydaje mi się że to doskonała lokata i strzał w dziesiątkę jak na silnik do mojego hydrofora.

Comments are closed.