Ciepła i cicha podłoga korkowa. Bogate wzornictwo, wszechstronne zastosowanie.

Ciepła i cicha podłoga korkowa. Bogate wzornictwo, wszechstronne zastosowanie.

Podłoga korkowa stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych okładzin podłogowych wykonanych z drewna, paneli czy płytek. Są ciepłe w dotyku, ciche, trwałe, naturalne i antyelektrostatyczne. Dzięki tym cechom świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Stanowią idealne rozwiązanie w domach alergików, gdyż nie przyciągają kurzu i nie wywołują podrażnień śluzówki oczu i nosa.
hawana

Poznaj zalety podłóg korkowych

Wszystkie podłogi korkowe, bez względu na ich rodzaj, charakteryzują się doskonałymi właściwościami, takimi jak:
Izolacja akustyczna – korek podłogowy jest materiałem, który pochłania dźwięki wysokiej częstotliwości. Dzięki temu stanowi doskonałą izolację akustyczną pomieszczeń. Jest również materiałem sprężystym i elastycznym, co powoduje, że tłumi odgłosy stawianych na podłodze kroków.
Izolacja cieplna – podłoga korkowa, to świetna izolacja termiczna pomieszczeń. Ze względu na swą specyficzną budowę strukturalną, korek jest doskonałym izolatorem, dlatego zastosowany na podłodze, skutecznie chroni ją przed utratą ciepła, czyniąc ją jednocześnie ciepłą i przyjemną w użytkowaniu.
Zabezpieczenie przed wilgocią – korek ma bardzo cenną właściwość – niską higroskopijność, a co za tym idzie, jest odporny na działanie wilgoci. Dlatego zastosowany na podłodze, skutecznie zabezpiecza nasze mieszkania przed tworzeniem się pleśni i grzybów. Dzięki dużej wodoodporności nie rozsycha się, jak to często ma miejsce w przypadku podłóg drewnianych.

Panele czy parkiet?

Podłogi korkowe występują w dwóch wersjach: paneli i parkietu. Pierwsze z nich budową przypominają tradycyjne panele laminowane. Składają się z trzech warstw: podkładu korkowego, płyty HDF oraz dekoru korkowego o ciekawej i zróżnicowanej kolorystyce. Zasada układania paneli korkowych jest bardzo prosta i każdy, nawet mało doświadczony użytkownik, z pewnością poradzi sobie z ich montażem. Panele układa się na podkładzie korkowym, którego duży wybór znajdziemy na stronie https://cork24.co.uk/14-cork-wall. Łączy się je ze sobą na zasadzie kliku, bez konieczności użycia kleju. Parkiet korkowy, natomiast mocuje się do podłoża za pomocą kleju. Taki system montażu przekłada się na jeszcze lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną podłogi.
Podłogi korkowe mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – oryginalne i ciekawe wzornictwo. Ponieważ wytwarzane są z naturalnego surowca, ich design jest naturalny i bardzo zróżnicowany. Dlatego świetnie wkomponują się w wystrój każdego pomieszczenia, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego.
korkowa mozzaika

Odnawialność podłóg korkowych

To co wyróżnia podłogę korkową spośród tradycyjnych podłóg panelowych, to możliwość jej odnawiania. Wystarczy usunąć wierzchnią, zużytą warstwę lakieru i położyć nową. Dzięki temu podłoga korkowa zyska nowy blask, bez utraty jej doskonałych właściwości. Ważne jest, aby podczas jej użytkowania nie dopuścić do uszkodzenia warstwy dekoracyjnej korka.
Podłoga korkowa to świetne rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Jej doskonałe właściwości izolacyjne świetnie sprawdzą się w przytulnych sypialniach, otwartych i przestronnych salonach, a także pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu, takich jak przedpokój czy kuchnia. Dlatego warto montować ja w naszych mieszkaniach, aby zapewnić sobie komfort i wygodę podczas użytkowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *