Botki praktyczne

Botki praktyczne to nie tylko zakryte buciki na niebotycznej szpilce z różnymi udziwnieniami. To również praktyczne i wygodne buty na czas, kiedy zdejmujemy już kozaczki a jeszcze boimy się zakładać pantofle, jest to stadium, niejako pośrednie. Ciężkie kozaki spełniają swoją rolę w czasie mrozów i śniegów, natomiast botki możemy nosić, gdy jeszcze jest chłodno, ale nie na tyle, żeby stopy nam marzły. Botki jesienno-wiosenne mogą być też ocieplone, ale warstwą cienkiej gąbki lub flaneli i też dobrze. Ważne, żeby nie było za zimno. Jesienią poza tym botki pasują do zimowych kurtek i płaszczy, więc nie musimy ich od razu zrzucać.

W takich botkach swobodnie możemy iść do pracy, bowiem pasują zarówno do spodni jak i do sukienek, nawet nie trzeba ich zmieniać. Dlatego chętnie noszone są te na płaskim obcasie lub niewielkim słupku, ponieważ po pracy trzeba zrobić zakupy, dojść do autobusu czy wejść na schody. Nogi po ośmiu godzinach pracy są zmęczone, więc obcas niższy jak najbardziej nadaje się do codziennej wersji botków. inne materiały

Ryłko
Botki Ryłko

Botki praktyczne to także wersja turystyczna. Bowiem na wycieczkę po mieście czy na spacer po lesie niekoniecznie trzeba wkładać adidasy czy obuwie turystyczne. Nie każdy je lubi i nie każdy preferuje strój turystyczny. Kobieta chce być elegancka również na wycieczce, więc zamiast adidasów chętnie włoży botki sznurowane na płaskim obcasie. Jest to wręcz wspaniała wersja. Z jednej strony elegancka, pasuje do ładnych spodni i eleganckiej kurtki, a z drugiej strony dobrze się w nich chodzi. Nogi nie bolą, bowiem obuwie takie jest wygodne, zwłaszcza na niższym obcasie lub całkowicie bez niego.

Poza tym botki sznurowane poza kostkę unieruchamiają nogę zapobiegając zwichnięciom i wykręceniom, co na wycieczkach jest bardzo ważne. Jeszcze jedna rada praktyczna. Wybierając takie botki radzę poszukać tych na grubszej podeszwie. Bowiem cienka podeszwa po jakimś czasie spowoduje odbicie stopy o kamienie, korzenie czy nierówną drogę. Po jakimś czasie będzie coraz wyraźniej odczuwało się każdą nierówność a jest to bardzo bolesne. Dlatego koniecznie lepiej kupić botki o podeszwie grubej, ale elastycznej. Botki w wersji praktycznej przydadzą się również nad morzem czy jeziorem, gdy chcemy pochodzić brzegiem wody a niekoniecznie lubimy chodzić gołymi nogami po piachu. Tu szczególnie pożyteczne będą letnie botki tekstylne, w których wspaniale oddycha noga a piach się do niech nie sypie. Jeżeli są sznurowane i można je ciasno zasznurować, to nawet nadają się do gry w piłkę siatkową lub do jazdy na rowerze. Tak więc botki spełniają bardzo ważną rolę praktyczną a nie tylko są eleganckim obuwiem na wieczór.